Praca Pszczyna Praca Pszczyna
POLUB NAS NA FACEBOOKU
Filtry
-
-

Piece gazowe - w domu i w terenie

Artykuł sponsorowany:

Piecyk gazowy na butle to tanie i mobilne rozwiązanie, które pozwoli na dogrzanie właściwie każdego pomieszczenia. Dzięki niewielkim gabarytom oraz uniezależnieniu go od stałego źródła gazu rozwiązanie to sprawdza się zarówno w domu, domkach letniskowych, jak i dłuższych wędrówkach.

1. Jak działa piecyk gazowy na butle?
2. Na co zwrócić uwagę?

linkhouse


Jak działa piecyk gazowy na butle?Piecyk gazowy na butle to przede wszystkim rozwiązanie wyjątkowo ekonomiczne. Gaz, który spala, jest paliwem stosunkowo tanim. Piecyk dzięki niemu jest natomiast w stanie emitować duże ilości ciepła, przy minimalnej właściwie ilości spalin. To bardzo cenne zalety, na nich jednak lista plusów tego typu pieca gazowego się nie kończy. Piecyk na butlę to rozwiązanie mobilne. Małe gabaryty umożliwiają swobodnie przenoszenie go właściwie w dowolne miejsce. Do tego część modeli wyposażona jest w specjalne kółeczka, które ułatwiają jeszcze przemieszczanie się z tym sprzętem. Co najważniejsze - w przeciwieństwie do innych pieców gazowych modele te nie są ograniczone przede konieczność podłączenia ich bezpośrednio do instalacji. Jedyne, o czym trzeba w tym przypadku pamiętać, to regularna wymiana butli. Tego typu piecyk gazowy szybko pozwala dogrzać dowolne właściwie pomieszczenie (nawet słusznych rozmiarów), łatwo go przenieść między jednym a drugim pomieszczeniem, a także bez problemu można go zadbać ze sobą w trasę. W porównaniu z innymi modelami piecyków gazowych, ten jest w pewnością najbardziej mobilny.

Na co zwrócić uwagę?Przede wszystkim na moc. W zależności od potrzeb można wybrać urządzenia o mocy 1 kW. Największe piecyki na butle dysponują mocą 4kW. Moc powinna być dostosowana przede wszystkim do wielkości pomieszczeń, które za pomocą piecyka gazowego na butle będziesz chciał ogrzewać. Przyjmuje się, że na jeden metr kwadratowy potrzeba około 100-150 W mocy. Jeśli piecyk dedykowany jest do ogrzewania domków letniskowych, warto postawić na niego mocniejsze urządzenie. Wszędzie tam, gdzie izolacja i wentylacja nie są najwyższej jakości, warto zabrać nieco mocniejszy piecyk. Drugim ważnym kryterium, o którym nie można zapominać jest zużycie gazu i rodzaj paliwa. To te czynniki determinują ekonomiczność urządzenia. Dodatkowo decydują o tym, czy jest ono mniej czy bardziej przyjazne środowisku. Ostatnią rzeczą, na którą warto koniecznie zwrócić uwagę są wymiary piecyka gazowego na butlę oraz jego waga. Jeśli piecyk ma być przenośny, jeśli planujesz go stosunkowo często przewodzić lub przenosić, warto postawić na taki model, który nie przyprawi się o ból kręgosłupa.